Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2012-02-27 19:55:44

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Turniej wh40k 25.03.12r. (1750pkt)

Zapraszamy na turniej wh40k, który odbędzie się w niedzielę 25.03.11r. o godzinie 10:00 w Bolterze.
Wpisowe: 10zł
10:15 - 10:30 Zapisy
10:30 - 12:40 I Bitwa
12:40 - 14:50 II Bitwa
14:50 - 17:00 III Bitwa
17:00 Wyniki i nagrody

Do turnieju dopuszczone są armie na 1750pkt, według Standard Organization Chart:
1-2 HQ
0-3 Elite
2-6 Troops
0-3 Fast Attack
0-3 Heavy Support
Można wystawiać bohaterów imiennych.
Obowiązuje najnowszy codex do danej armii.
Dozwolone są armie/jednostki z Imperial Armour jeżeli gracz posiada kopię zasad.
NIE MOŻNA PROXOWAĆ ŻADNYCH MODELI!!!
OBOWIĄZUJE PEŁEN WYSIWYG!!!
KAŻDY GRACZ MUSI POSIADAĆ CZYTELNĄ ROZPISKĘ ORAZ ORYGINALNY KODEX!!!

Można wystawiać modele Super Heavy, Gargant jednak każdy structure point zajmuje slot Heavy, jeżeli jest ich więcej niż 3 zajmują sloty Elite. Każde 3 woundy garganta zajmują jeden slot heavy. (przykład: wystawienie Banebladea, któy ma 3 struktury zajmuje 3 sloty heavy)
Nie można używać modeli które są flyerami.



Scenariusze/Rozstawienie:

1.Ćwiartki
Strefy Wystawienia: Spearhead
Cel misji: 4 znaczników wystawionych na środku ćwiartek plus jedne znacznik wystawiony na środku stołu.
Znaczniki warte odpowiednio: Środkowy, wrogi 650, Boczne 350, Własny 200
2.Take’N’Hold
Strefy Wystawienia: Dawn of War
Cel misji: 3 znaczniki przez środek stołu, jeden na środku, pozostałe 24” od niego i 24" od długich krawędzi. Znacznik na środku stołu warty 1100 pkt, boczne po 550.
3.Anihilacja
Rozstawienie: Cleanse II (po przekątnej, 18’ od górnej i bocznej krawędzi)
http://grafika.cytadela.pl/articles/cleanse2.gif
Cel podstawowy: eliminacja przeciwnika. Warunki zwycięstwa: VP za zniszczone i/lub społowione jednostki przeciwnika liczą się podwójnie.
Cel dodatkowy: na środku stołu umieszczony jest znacznik. Gracze, którzy go kontrolują (w 3’) otrzymują 400 VP.


Gramy na stołach 72"x48"

Liczenie punktów:

Na koniec bitwy gracz, który zdobył więcej Kill Pointów dolicza sobie VP w zależności od różnicy w ilości zdobytych KP:
1 KP różnicy - +100 vp
2 KP różnicy - +200 vp
3 KP różnicy - +300 vp
4 lub więcej KP różnicy - +400vp

       0 - 300 - 10:10
    301 - 600 - 11:9
    601 - 900 - 12:8
  901 - 1200 - 13:7
1201 - 1500 - 14:6
1501 - 1800 - 15:5
1801 - 2100 - 16:4
2101 - 2400 - 17:3
2401 - 2700 - 18:2
2701 - 3000 - 19:1
3000+     -     20:0



Dodatkowo będzie można zdobyć duże punkty za:
Malowanie 0-4 DP
Konwersje 0-3 DP
Podstawki 0-3 DP
Najlepiej pomalowana armia (jeśli taka będzie) otrzyma dodatkowe 2 DP
Przysłanie rozpiski do 24.03.12 do godziny 12:00 3 DP

Punkty karne można zdobyć za:
-5 DP za brak czytelnej rozpiski pokazanej sędziemu przy zapisach
-5 DP za brak oryginalnych zasad

W tym temacie proszę o zgłoszenia (nie wszystkie osoby z forum znam z imienia i nazwiska więc takowe dane także poproszę), wraz z armią którą będziecie grali (limit 17 miejsc)...

Gracze:


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#2 2012-02-27 20:31:42

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Może ustalmy od razu, czy gramy w pełni na zasadach "Bolterowych" (czysty podręcznik i oficjalne FAQ) czy na zasadach "Ligowych" (zasady turniejów ogólnopolskich z wszelkimi PKZ-tami i Uściśleniami). Na ostatnim turnieju w przeciągu 3 bitew grałem i tak, i tak - to raczej zdrowe nie jest, wręcz kłopotliwe dla niektórych.

Po drugie - sugerowałbym zmianę progów. Przy takiej punktacji za cele, bardzo łatwo jest osiągnąć masakrę. Proponowałbym pomnożyć wszystkie progi razy 1,8-1,9 - w ten sposób zdobycie 20 punktów będzie wyzwaniem.

Jako ostatnie, chciałbym poruszyć kwestię sędziego. Na wstępie zaznaczam, że to nic osobistego. Odniosłem wrażenie, Maćku, że Tobie za bardzo nie chce się sędziować - traktujesz to chyba jak zło konieczne . Można by znaleźć kogoś innego, kto przejmie tą rolę? Przecież to nawet może być jeden z graczy (plus 1-2 rezerwowych w razie potrzeby sędziowania dla "grającego sędziego"). Znacie się chyba na tyle dobrze, że jesteście w stanie wyznaczyć kogoś bardziej chętnego do tej roli?

To takie moje luźne przemyślenia po ostatniej niedzieli.


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#3 2012-02-27 20:43:43

 Sgt. Platypus

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: Psary City
Zarejestrowany: 2011-03-01
Posty: 573

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Mądrze gada, polać mu ;]

A na turniej na pewno wbiję z Orkami.

Może przydałoby się nadać temu turniejowi trochę oryginalności i zagrać jakieś inne scenariusze?

Ostatnio edytowany przez Sgt. Platypus (2012-02-27 20:45:41)


There is only Waaaaaaagh!!

Offline

 

#4 2012-02-27 20:45:07

 Xyxel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 2191

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Oh-noes! Bez żadnych PKZ-tów proszę (głosuję jeśli jest taka możliwość). Wystarczy mi (i myślę, że większości graczy także) wczytywanie się w rulebooka, codex, faq do rulebooka, faq do kodeksu).

A w najbliższym turnieju będę grał Necronami, więc dorzucam jedno bezduszne (necrońskie) pytanie:
- Jak się ma wymóg "obowiązuje pełny wysiwig" w przypadku wystawienia modeli bez rąk? (nogi i korpus z głową ale brak rąk z bronią)

EDIT: Niestety nie będzie mnie na turnieju. Pozabijam wasze armie przy następnej okazji! Drżyjcie!

Ostatnio edytowany przez Xyxel (2012-03-23 10:30:47)


-------------------------------------------------------------------------------------------
Chaos Space Marines, Necrons, Chaos Daemons, Warriors of Chaos, Tomb Kings.

Offline

 

#5 2012-02-27 20:46:49

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

SKLEP BOLTER

Poniżej parę moich uwag

Lord_Vampyre napisał:

Może ustalmy od razu, czy gramy w pełni na zasadach "Bolterowych" (czysty podręcznik i oficjalne FAQ) czy na zasadach "Ligowych" (zasady turniejów ogólnopolskich z wszelkimi PKZ-tami i Uściśleniami). Na ostatnim turnieju w przeciągu 3 bitew grałem i tak, i tak - to raczej zdrowe nie jest, wręcz kłopotliwe dla niektórych.

No to się rzeczywiście nie powinno zdarzyć

Lord_Vampyre napisał:

Po drugie - sugerowałbym zmianę progów. Przy takiej punktacji za cele, bardzo łatwo jest osiągnąć masakrę. Proponowałbym pomnożyć wszystkie progi razy 1,8-1,9 - w ten sposób zdobycie 20 punktów będzie wyzwaniem.

Nie ma takiej opcji. Progi wynikają z punktacji na jaką gracie, a nie z naszego widzimisię

Lord_Vampyre napisał:

Jako ostatnie, chciałbym poruszyć kwestię sędziego. Na wstępie zaznaczam, że to nic osobistego. Odniosłem wrażenie, Maćku, że Tobie za bardzo nie chce się sędziować - traktujesz to chyba jak zło konieczne . Można by znaleźć kogoś innego, kto przejmie tą rolę? Przecież to nawet może być jeden z graczy (plus 1-2 rezerwowych w razie potrzeby sędziowania dla "grającego sędziego"). Znacie się chyba na tyle dobrze, że jesteście w stanie wyznaczyć kogoś bardziej chętnego do tej roli?

Od następnego razu sędzia będzie z wami na górze (będzie grać lub nie... zobaczymy), więc będzie mu łatwiej pomagać.

A co do znajdywania sędziego to łatwo powiedzieć: "Znajdźcie", a tak naprawdę to każdy chce grać, a nikt nie chce stać z boku i sędziować.

Całość przemyślimy i zmiany na pewno będą


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#6 2012-02-27 20:47:58

 Sgt. Platypus

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: Psary City
Zarejestrowany: 2011-03-01
Posty: 573

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Xyxel, to nie przechodzi Tak jest odkąd pewien Er... spamował takie modele

Ostatnio edytowany przez Sgt. Platypus (2012-02-27 20:48:34)


There is only Waaaaaaagh!!

Offline

 

#7 2012-02-27 21:14:32

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

cavalierdejeux napisał:

Lord_Vampyre napisał:

Po drugie - sugerowałbym zmianę progów. Przy takiej punktacji za cele, bardzo łatwo jest osiągnąć masakrę. Proponowałbym pomnożyć wszystkie progi razy 1,8-1,9 - w ten sposób zdobycie 20 punktów będzie wyzwaniem.

Nie ma takiej opcji. Progi wynikają z punktacji na jaką gracie, a nie z naszego widzimisię

Rozumiem, aczkolwiek w 2 misjach jest do zdobycia 3750 punktów, w jednej 3500 (nie licząc totalnej anihilacji przeciwnika). Progi co 175 punktów są po prostu za małe. Można by ustalić masakrę na przykład powyżej 3000-3300 punktów, pozostałe progi podzielić odpowiednio proporcjonalnie - ogólnie wtedy byłoby więcej wyników z przedziału 10-15 zdobytych DP a mniej masakr (które stają się dużo bardziej wymagające).

cavalierdejeux napisał:

Lord_Vampyre napisał:

Jako ostatnie, chciałbym poruszyć kwestię sędziego. Na wstępie zaznaczam, że to nic osobistego. Odniosłem wrażenie, Maćku, że Tobie za bardzo nie chce się sędziować - traktujesz to chyba jak zło konieczne . Można by znaleźć kogoś innego, kto przejmie tą rolę? Przecież to nawet może być jeden z graczy (plus 1-2 rezerwowych w razie potrzeby sędziowania dla "grającego sędziego"). Znacie się chyba na tyle dobrze, że jesteście w stanie wyznaczyć kogoś bardziej chętnego do tej roli?

Od następnego razu sędzia będzie z wami na górze (będzie grać lub nie... zobaczymy), więc będzie mu łatwiej pomagać.

A co do znajdywania sędziego to łatwo powiedzieć: "Znajdźcie", a tak naprawdę to każdy chce grać, a nikt nie chce stać z boku i sędziować.

Moje "znajdźcie" nie miało mieć charakteru i wydźwięku "chodźmy-zróbcie". Sam się mogę zgłosić . Wyszedłem po prostu z założenia, że wolelibyście kogoś z własnego grona, a nie "przybłędę i mąciciela" . Mogę sędziować, nie grając na najbliższym turnieju, mogę sędziować grając na kolejnym - kwestię pozostawiam Wam.

cavalierdejeux napisał:

Całość przemyślimy i zmiany na pewno będą

Dobrze wiedzieć, oby na lepsze dla ogółu

Jeszcze jedna sprawa - skoro gracie/gramy na tych samych makietach, dobrze by było przysiąść przy jednym WW i zdefiniować co wolno a co nie przy każdym z rodzajów terenu. Taki "katalog terenów" (ewentualnie wraz ze zdjęciem co bardziej wymagających/rzadszych/kontrowersyjnych elementów) można by było umieścić tutaj na forum, gdzie każdy będzie miał do niego dostęp i już przy wystawianiu makiet/wystawianiu armii będzie wiadomo jak na nas wpływa każdy z terenów (tak, to też przykład z poprzedniego turnieju ). Oraz tak, zgłaszam się do takiego katalogowania nawet na najbliższym WW (z tym, że nie mam cyfry we Wrocławiu).


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#8 2012-02-27 21:19:35

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Lord_Vampyre napisał:

Jako ostatnie, chciałbym poruszyć kwestię sędziego. Na wstępie zaznaczam, że to nic osobistego. Odniosłem wrażenie, Maćku, że Tobie za bardzo nie chce się sędziować - traktujesz to chyba jak zło konieczne . Można by znaleźć kogoś innego, kto przejmie tą rolę? Przecież to nawet może być jeden z graczy (plus 1-2 rezerwowych w razie potrzeby sędziowania dla "grającego sędziego"). Znacie się chyba na tyle dobrze, że jesteście w stanie wyznaczyć kogoś bardziej chętnego do tej roli?

Szczerze?? Po sędziuj coś sam to pogadamy, większość z graczy potrafi narzekać niż coś zrobić. Wiesz czemu nie chce mi się w takich sytuacjach sędziować (podaj mi proszę konkretny przykład)?? Ja idę wam na rękę przedłużam bitwy o te 20-30min - siedzę z wami w moim własnym wolnym czasie (którego i tak mam zdecydowanie za mało) a Wy i tak przedłużacie, nie przynosicie wyników na czas. Nie chcę używać wpisywania remisów za opóźnienia bo nie zawsze jestem w stanie sprawdzić kto przedłuża grę - zaburza to równowagę rozgrywki, faworyzuje przegrywającego.

Sgt. Platypus napisał:

Może przydałoby się nadać temu turniejowi trochę oryginalności i zagrać jakieś inne scenariusze?

Chcesz nowe scenariusze?? Wymyśl, wyślij mi - może użyję. Ja niestety teraz nie mam czasu na takie przyjemności jak wymyślanie "ciekawych" scenariuszy żeby zadowolić graczy.

Lord_Vampyre napisał:

Może ustalmy od razu, czy gramy w pełni na zasadach "Bolterowych" (czysty podręcznik i oficjalne FAQ) czy na zasadach "Ligowych" (zasady turniejów ogólnopolskich z wszelkimi PKZ-tami i Uściśleniami). Na ostatnim turnieju w przeciągu 3 bitew grałem i tak, i tak - to raczej zdrowe nie jest, wręcz kłopotliwe dla niektórych.

Mogę jutro zrobić ankietę - i zdecydujemy czy korzystamy z PKZtów.

Lord_Vampyre napisał:

Po drugie - sugerowałbym zmianę progów. Przy takiej punktacji za cele, bardzo łatwo jest osiągnąć masakrę. Proponowałbym pomnożyć wszystkie progi razy 1,8-1,9 - w ten sposób zdobycie 20 punktów będzie wyzwaniem.

Właśnie o to chodzi, żeby gra to nie było tylko debilne zabijanie się. Główną rolę powinny pełnić objectivy.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#9 2012-02-27 21:24:23

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Lord_Vampyre napisał:

Jeszcze jedna sprawa - skoro gracie/gramy na tych samych makietach, dobrze by było przysiąść przy jednym WW i zdefiniować co wolno a co nie przy każdym z rodzajów terenu.

Przyznam, że jakoś tego nie widzę. Nie wiem jak działało to dotychczas, ale sędzia powien przed bitwą przejść się i powiedzieć. To jest to, a tamto jest tamto. I wpływają na grę tak i tak. Ewentualnie na karteczce napisać to i położyć przy makiecie.

I ciekaw jestem jakby wyglądało latanie do kompa (żeby zobaczyć zdjęcie) co by sprawdzić jak dana makieta działa.

Lord_Vampyre napisał:

Taki "katalog terenów" (ewentualnie wraz ze zdjęciem co bardziej wymagających/rzadszych/kontrowersyjnych elementów) można by było umieścić tutaj na forum, gdzie każdy będzie miał do niego dostęp

To nie jest Forum Boltera, jakkolwiek na stronie było by to możliwe, gdyby zostało to zrealizowane.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#10 2012-02-27 21:27:11

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

cavalierdejeux napisał:

Lord_Vampyre napisał:

Jeszcze jedna sprawa - skoro gracie/gramy na tych samych makietach, dobrze by było przysiąść przy jednym WW i zdefiniować co wolno a co nie przy każdym z rodzajów terenu.

Przyznam, że jakoś tego nie widzę. Nie wiem jak działało to dotychczas, ale sędzia powien przed bitwą przejść się i powiedzieć. To jest to, a tamto jest tamto. I wpływają na grę tak i tak. Ewentualnie na karteczce napisać to i położyć przy makiecie.

Sędzia nie jest od tego, żeby tłumaczyć graczom zasady (oni powinni sami je znać) a wszystko jest dokładnie określone w podręczniku - wyjątki są dobrze znane w gronie które gra na turniejach.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#11 2012-02-27 21:30:48

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Tyż prawda...


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#12 2012-02-27 22:42:06

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Maćku - na samym początku pisałem, żebyś nie brał tego personalnie. Nie jestem niewdzięczny za poświęcenie Twojego czasu dla nas. Po prostu wiem, jak sam się zachowuję, kiedy muszę coś zrobić "z obowiązku", że się tak wyrażę. I jak już napisałem wyżej, mogę sędziować najbliższy turniej. Mogę też zająć się kwestią samego formatu turnieju (pomijając wymogi sklepowe, które zapewne są w stosunku do figurek) jak i również również kwestią zgłaszania tego do ligi (jeśli taka będzie wola graczy). Rzucałem sugestiami, bo nie czuję się tutaj "u siebie" - do Boltera z jakąś tam regularnością przychodzę w zasadzie od początku tego roku, byłem raptem na jednym turnieju, ale wyrazy skarg/zdziwienia słyszałem raczej od stałych bywalców sklepu.

Groźba remisu za opóźnienie nie jest groźbą tak do końca - jak sam pisałeś - przegrywającemu jest na rękę. Jeśli natomiast za podanie wyników 5 minut po czasie masz -2/-2 DP, 10 minut po -6/-6, 15 minut po 0/0, to sprawa wygląda nieco inaczej. Pod warunkiem, że faktycznie będzie to przestrzegane.

Co do obecnych progów - właśnie teraz "debilnie zabijając" armię przeciwnika zyskujesz nawet 2250 punków - zanihilowany przeciwnik musi wyszarpać przeciwnikowi minimum 500 punków, by miał cały 1 DP (pomijam fakt, że wygrywający w takiej sytuacji niemal na pewno będzie miał jeszcze 2-3 znaczniki tylko idąc do przeciwnika, by go zabić).

Co do "katalogu terenów" to nie miałem na myśli czegoś, co by się sprawdzało w trakcie grania. Skoro Bolter ma stały zasób makiet, to umieszczenie takiego katalogu gdzieś w sieci pozwoliłoby zapoznać się ludziom z makietami na długo przed turniejem z własnego domu. Przecież na tych samych makietach gramy na WW - stosując te same zasady dla tych samych makiet, prędzej czy później nie będzie potrzeby nawet zaglądania do takiego "katalogu" - chodzi raczej o to, by wszystko było opisane w wypadku wątpliwości, jak działa jakiś teren. I nie, nie trzeba by było latać co chwila do komputera w początkowym okresie - wystarczyłoby zrobić "sklepowy katalog papierowy" - kilkustronicową raptem broszurkę dostępną na miejscu.


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#13 2012-02-27 23:04:01

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Lord_Vampyre napisał:

ale wyrazy skarg/zdziwienia słyszałem raczej od stałych bywalców sklepu.

Uff... wiem wreszcie o co chodzi
Drogi LV oni zawsze jęczą i zawsze im się nie podoba, więc się nie przejmuj... a opinia osoby z zewnątrz jest zawsze mile widziana, choć z automatu nie musi być od razu z naszego punktu widzenia trafna

Tak jak napisałem zmiany będą...


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#14 2012-02-27 23:20:20

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Możemy porozmawiać też jakoś w sklepie w tym tygodniu - nawet jeśli ustalenia nie obowiązywałyby na najbliższym turnieju (osobiście byłbym za tym, by jednak udało się je wprowadzić - im szybciej się je przetestuje, tym szybciej będzie wiadomo, "co ludzie sądzą") to chociażby ujednolicenie makiet będzie można testować na Wieczorkach. W razie czego dajcie znać na PW przynajmniej dzień wcześniej - w normalnych warunkach jestem w tanie być u Was po pracy w okolicach 16-tej.


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#15 2012-02-27 23:22:48

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Deal


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#16 2012-02-28 19:10:22

 pokrzyw

http://i.imgur.com/gZjTx.png

382176
Skąd: Siechnice
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1585

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

@Lord_Vampyre - na tablicy był kiedyś opis wszystkich terenów z coverem jaki dają - znikł.. Pozostałe zmiany. JAK NAJBARDZIEJ!!!!

Offline

 

#17 2012-02-28 19:14:04

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Nareszcie pojawiła sie w gronie graczy osoba, która zrobiła coś w sprawie zmian a nie tylko narzekała. Lord_Vampyre wpadł dzisiaj zaproponować kilka zmian(głównie system punktacji oraz sprecyzowanie zasad), które wydają się bardzo sensowne - poparł je bardzo dobrymi argumentami. Jutro postaram się wprowadzić część tych zmian do regulaminu. Co do spisu terenów - do turnieju razem z L_V postaramy się coś takiego ustalić i udostępnić na forum.

Co do scenariuszy - ten turniej będzie zagrany na standardowych moich. Do 25.03 możecie zgłaszać na PW propozycje scenariuszy, stworzy się z tego większy zbiór z którego będę przed turniejami losował 3, które będą grane.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#18 2012-02-28 19:19:42

 pokrzyw

http://i.imgur.com/gZjTx.png

382176
Skąd: Siechnice
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1585

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

No i gitara Postaram się wymyśleć conieco

Offline

 

#19 2012-02-28 19:27:26

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Maciek napisał:

udostępnić na forum.

SKLEP BOLTER

Drobna uwaga regulaminowa.

...Albo na stronie Boltera, albo w każdym temacie poruszającym temat turnieju w Bolterze (np w postaci linka do ściągnięcia)


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#20 2012-02-28 19:57:05

 Xyxel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 2191

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

tutaj są hamerykańskie misje z turnieju "Feast of Blades" - co myślicie o czymś takim?
http://www.feastofblades.com/2011/10/40 … sions.html

misje z killpointami, misje gdzie punkty są tylko cele misji (nic za ubicie wrogich jednostek), mieszane dwóch wcześniejszych
i specjalne dodatkowe +1DP np. za dwie jednostki wystawione w rezerwach, +1DP za zajęcie środka stołu, +1DP za przeżycie głównego HQ, +1DP za więcej jednostek na polu od przeciwnika, +1DP za mniej niż 3 twoje jednostki w twoim polu wystawienia, +4DP za dojście do 5 tury (to jest niezłe! )


-------------------------------------------------------------------------------------------
Chaos Space Marines, Necrons, Chaos Daemons, Warriors of Chaos, Tomb Kings.

Offline

 

#21 2012-02-28 20:32:32

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Proponuję testować wszelkie scenariusze, jakie chcecie zaproponować na wieczorkach (czy innych spotkaniach), zanim w wogóle zostaną zaproponowane - w ten sposób będzie można oddzielić scenariusze, które nadają się na turniejowe granie od tych, w których element zabawy/losowości/czegokolwiek jest zbyt duży na "poważne granie".

Miejsce, w którym będzie dostępny w internecie zestaw zasad dla terenów to tylko szczegół techniczny

Proponuję też wydzielić cały ten temat dotyczący zmian od wątku turnieju.


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#22 2012-02-28 20:37:12

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Tak zrobię w wolnej chwili


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#23 2012-02-28 22:54:52

 omadan

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-23
Posty: 613

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Fajniutki są te misje Xyxelu chętnie je przetestuje z Tobą.

Offline

 

#24 2012-03-16 18:00:35

Tharus

http://i.imgur.com/OW0fZ.png

Zarejestrowany: 2011-04-26
Posty: 56

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Piotr Cieślik prawdopodobnie GK.

Offline

 

#25 2012-03-25 19:48:42

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Wyniki (w nawiasie punkty dodatkowe rozpiska/malowanie/konwersje/podstawki)

1. Michał 46 (3/2/2/1)
2. Piotr 43 (3/0/0/0)
3. Siwy 40 (0/2/2/1)
4. Omadan 31 (3/0/0/0)
5. Amadeusz 27 (3/0/0/0)


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#26 2012-03-26 10:02:29

 Xyxel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 2191

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

Niestety nie mogłem wziąć udziału, a widzę że były ciekawe nowe misje.
Jak poszło granie na tych nowych scenariuszach?
Siwy brak rozpiski? A feee


-------------------------------------------------------------------------------------------
Chaos Space Marines, Necrons, Chaos Daemons, Warriors of Chaos, Tomb Kings.

Offline

 

#27 2012-03-26 20:09:15

Tharus

http://i.imgur.com/OW0fZ.png

Zarejestrowany: 2011-04-26
Posty: 56

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

O ile scenariusze fajne to punktacja trochę bolała. 3000+ żeby było 20-0

Offline

 

#28 2012-03-26 20:49:03

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: Turniej wh40k 25.03.12r.(Niedziela) -1750pkt- BOLTER

I o to chodziło - masakra nie jest łatwym do nabicia wynikiem - trzeba się postarać o te 20 punków.


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
E.FOCUM 2 Grand Dragon Hotel