Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2012-04-01 23:03:08

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Organizacja turniejów Infinity

Nie chcę, żeby wyglądało to jak poszukiwanie uwagi, żebym mógł się wyżalić. Nie chcę jednak, żeby ta informacja zgubiła się w wątku marcowego turnieju, więc mimo wszystko zakładam nowy wątek.

Nie pojawiłem się na marcowym turnieju Infinity. O 100% braku mojej obecności wiedziały dwie osoby, z czego chyba tylko jedna wzięła udział w turnieju. Za to przepraszam, bo faktycznie powinienem kogoś poinformować, chociażby po to, żeby można wyznaczyć sędziego. Założyłem, że brak mojego zgłoszenia w wątku wystarczy.

Po skandalicznym braku mojej obecności na turnieju dostałem kilka miłych PW. Oczywiście nie cytuję i nie wskazuję palcem, bo nie o to chodzi - w tym post'cie odpowiem po prostu na różne uwagi z tych wiadomości:

1. Nie pojawiłem się na turnieju i nie poinformowałem o tym wystarczającej liczby osób. To prawda, zgadzam się. Moja wina i jeszcze raz za to przepraszam.

2. Za organizację imprez gier, których dystrybutorem jest Wargamer, otrzymuję specjalne punkty, za które dostaję fanty od Wargamera. Podejrzewam, że większość z Was o tym wie, ale dla tych co nie wiedzą - owszem, biorę udział w programie Weteran Wargamera i czerpię takie korzyści.

3. Jestem jedynym organizatorem imprez Infinity i nie dopuszczam do tego nikogo innego.

4. Turnieje wydają się wypadać lepiej, gdy nie biorę w nich udziału - w sensie, gdy nie jestem na turnieju by coś organizować. Nie był to przytyk do mnie jako gracza (a przynajmniej taką mam nadzieję)


Na punkt pierwszy już odpowiedziałem, więc nie będę się powtarzał. Co do punktów 2 & 3. Do programu Weteran może dołączyć każdy. Wystarczą 3 zorganizowane imprezy "testowe" i jest się pełnoprawnym członkiem programu. Za każdą zorganizowaną imprezę otrzymuje się punkty. Cały proces jest opisany na stronie Wargamera, nie jest to w żaden sposób utajone. Dołączyłem do programu na początku mojej przygody z Infinity, gdy chciałem promować system i zwietrzyłem w tym możliwość fajnych bonusów. Chyba domyślacie się skąd biorą się nagrody na Eventy i na pierwsze edycje turniejów? Oczywiście nie gardzę również punktami
O ile samo to, że dostaję te punkty nie jest zarzutem samym w sobie, to zostało to napisane w połączeniu z punktem 3. Robię sobie monopol, nie dopuszczam nikogo do organizowania imprez Infinity. W ogóle nie wiem jak ogarnąć ten zarzut. Może tak – po pierwsze lista osób, które napisały mi, że chcą zorganizować TURNIEJ Infinity mieści się w tych nawiasach { }. Liczbę osób, które dały mi sygnał, że chcą zorganizować jakąś imprezę z cyklu Infinity (inną niż turniej) mogę wskazać na palcach jednej ręki. Fakt, że później te sygnały zanikły. No ale załóżmy, że w sekrecie 10 osób marzy o zorganizowaniu turnieju. W takim razie pozostaje fundamentalne pytanie – co mi do tego? We Wrocławiu dysponuję lokalem ~7m2, więc raczej nie u mnie turniej będzie się odbywać. Jeżeli ktoś chce zorganizować jakąś imprezę, idzie do obsługi danego sklepu stacjonarnego, mówi co chciałby zrobić i pyta się czy da radę, czy będzie miejsce i czas. Przynajmniej ja tak robię i wyobrażam sobie, że tak to wygląda.
Po pierwsze nikt mnie nigdy nie pytał o pozwolenie zorganizowania turnieju, a po drugie to nie ma sensu, bo ja nie mam żadnego prawa pozwolić/zabronić mu to zrobić. Podobnie sprawa wygląda z Wargamerem – nie ma żadnego punktu w oficjalnym regulaminie, który mówiłby o tym, że może być tyko jeden Weteran na jedno miasto. Do programu może przystąpić każdy i promować może każdą grę (z asortymentu WG).
Mogę się domyślać, że mój monopol wynika ze zwykłej uprzejmości, szacunku i lenistwa zapewne. Są wśród nas osoby, które grają w Infinity i lepiej zorganizowałyby turniej czy Event Infinity, ale nie robią tego – pozostawiają to w moich rękach z różnych względów. Podobnie ja nie wbijam się w środowisko FOW z okrzykiem, że przejmuję pałeczkę – a przecież Wargamer jest dystrybutorem FOWa.

Zbliżam się już do końca wywodu. Oficjalnie zatem piszę, że nie będę więcej organizatorem turniejów Infinity. Marcowego turnieju nie zgłaszam do Wargamera dla punktów za działalność Weterana.  Na prośbę Sklepu Bolter, zamieszczę jeszcze regulamin do turnieju kwietniowego, ale nie jestem jego organizatorem.

Oczywiście wiem jak to wygląda i wiem co można sobie pomyśleć czytając takie oznajmienie. Nie obchodzi mnie, jeżeli ktoś pomyśli sobie, że obrażam się, pakuję zabawki idę do domu. Osoby, które znają mnie lepiej niż z widzenia (tudzież z awatara na forum) wiedzą, że stawiam przede wszystkim na fun – chcę robić funowe rzeczy dla innych graczy, ale też oczekuję funu dla siebie. W tym momencie turnieje przestały być funem – oczywiście nie gry, bo nadal będę uczęszczał i sędziował w razie obecności i potrzeby.
Dalej bawi mnie Infinity i organizowanie imprez pod jej szyldem. Cały czas dążę do mojego osobistego ideału, jakim są imprezy tematyczne Raziela. Dlatego dalej pojawiać się będą Eventy oraz inne ciekawostki (o czymś nowym dowiecie się na najbliższym Evencie ). Nawiązując już do ostatniego punku, czwartego. Organizuję tak jak umiem, jestem jaki jestem. Różne moje feature’y opisało już parę osób – jarv uważa mój chill out przy graniu trochę podejrzany , Raziel zauważył, że podczas tworzenia scenariuszy mocno płynę, ale nie umiem ich zbalansować. Mimo wszystko staram się każdy kolejny Event ulepszać.
Jeżeli mimo wszystko komuś nie odpowiada mój sposób prowadzenia albo wręcz moja osoba... to prostu olejcie imprezy, które organizuję. Ja naprawdę te punkty dostaję przy okazji organizacji imprez. Nie robię imprez dla punktów. Wolę Event z 6 osobami, które dobrze się bawią niż z 15, z których część potem flame’uje. Oczywiście nie mówię tutaj o konstruktywnej krytyce, bo ta zawsze jest mile widziana i dzięki niej poprawiam koleje Eventy. Skoro ktoś uważa, że turnieje wypadają lepiej gdy nie ja je organizuję, to chyba znak, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, prawda?


Chyba tyle ode mnie. Regulamin turnieju wrzucę jutro.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#2 2012-04-01 23:36:10

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Organizacja turniejów Infinity

SKLEP BOLTER

Chciałem oficjalnie podziękować Sebastianowi za pomoc w propagowaniu Infinity i ponad roczną organizacje turniejów do tej gry. Dzięki stokrotne

Oczywiście nadal będą odbywały się eventy, które pojawiać się będą (za zgodą zainteresowanego) raz na kwartał.
Będą jak do tej pory dodatkiem do kolejnych turniejów.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#3 2012-04-02 00:07:01

Michał

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Zarejestrowany: 2011-06-23
Posty: 743

Re: Organizacja turniejów Infinity

Haha, ktoś mocno popłynął, wysyłając Ci takie pm.

Mogłeś uprzedzić szerzej gremium, że cie nie będzie, ale nic się nie stało. Ktośtam przekazał na miejscu, że cie nie będzie i się ogarnęliśmy doskonale. Kolektywny sędzia sprawdza się bardzo dobrze, w razie wątpliwości ktoś z obecnych z największym autorytetem rozsądza sprawę i tyle.

Mi zwisa i powiewa program Weteran, ile z tego wyciągniesz, tym lepiej dla Ciebie i gratuluję (to nie sarkazm, mówię szczerze).

Tych, którzy stękali o programie albo skandaliźmie niepojawianiu się sędziego na turnieju, niech teraz śmiało organizują następny turniej, brawo.

Ostatnio edytowany przez Michał (2012-04-02 00:07:44)

Offline

 

#4 2012-04-02 00:24:44

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Organizacja turniejów Infinity

Jako że jesteśmy po Brudershaftcie w ramach zadośćuczynienia za zło tego świata zaproszę Cię do playtestu mojego pseudo-fabularnego scenariusza w Nieskończoność

Tak na serio to w życiu nie grałbym w tę grę, gdyby nie Twoja influenza (nie o chorobę mi chodzi) Dzięki!!!. Decyzja niby słuszna, bo o Twoje samopoczucie przecież chodzi, ale może trochę za pochopnie tak ostro w końcu "haters gonna hate"?!

Osobiście wolałbym żeby było jak było    .


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#5 2012-04-02 00:30:33

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Organizacja turniejów Infinity

Chodzimy z dumnie uniesioną głową, uważając siebie za inteligentnych, dorosłych, światłych ludzi. Tymczasem, bardzo często okazuje się, że pewne wybitne jednostki owszem mają swoje lata, jednak z głową mają problemy.
Nie bardzo jestem w temacie, sytuację znam z dzisiejszych opinii ostatniego turnieju i z tego co wyżej napisał Blackout_sys, wydaje mi się jednak, że co niektórym popierdzieliło się we łbach. Chciałbym poznać nazwiska tych, którzy Blackowi przypisali wymienione zarzuty, mógłbym wtedy dać wyraz swojej niedyplomatycznej szczerości.
Nikt do tej pory nie kwapił się z robieniem czegokolwiek w sprawie turniejów, że o Eventach nie wspomnę, fajnie jest przyjść na gotowe, dobrze się bawić i usatysfakcjonowanym wrócić do domu. Jednak jak trzeba by było coś zrobić samemu, to nikt dupy nie ruszy. Jakim prawem w takim razie, zazdrościcie Blackowi korzyści jakie otrzymuje w ramach tego co robi dla Was? Skoro żaden z Was, nie przyłoży nawet ręki do tego?
Nikt wam niczego nie broni, Black nie jest posiadaczem jedynego prawa do robienia turniejów, nie stoi na przeszkodzie nikomu, kto też by chciał zgarnąć bonusy i organizować turnieje.
Dał dupy, bo nie pojawił się na ostatniej imprezie i nie zadbał o to, by reszta graczy została o tym powiadomiona, ale czy za to trzeba go ukrzyżować? Z innego źródła wiem, że turniej się udał, a z powodu nieobecności Blacka, żadnych obsuw i problemów nie było, więc w czym problem Polacy? Z nudów wasz sport narodowy propagujecie? Podpieprzanie i robienie innym koło tyłka?
Turnieje olewam, bo gra na czas o podium, w nie zawsze miłym towarzystwie mnie nie kręci, ale fluffowe Eventy uwielbiam i w pełni popieram Blacka, który jako jedyny zawsze brał się za ich organizowanie. Jeśli dotrzyma słowa, turnieje znikną z listy imprez Boltera dzięki jakimś oszołomom, którzy nie do końca myślą nad konsekwencjami swoich słów. Prawdopodobnie zaraz znajdzie się ktoś, kto zastąpi Blacka, ale odpowiedzmy sobie szczerze, czy to było potrzebne?

Blackout_sys wcale nie wyjdziesz na obrażalskiego, poważni i rozsądnie myślący ludzie zrozumieją, że nie ma sensu robienia przysługi tym, którzy potrafią w ramach podziękowania tylko napluć ci w twarz.

Ostatnio edytowany przez Raziel (2012-04-02 00:32:12)


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#6 2012-04-02 00:50:20

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Organizacja turniejów Infinity

Hm. Z mojej strony - nie ma czego komentować. Rozumiem Twoje podejście do sprawy i łapię dlaczego tak i nie inaczej. Respect i tyle z mojej strony.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#7 2012-04-02 01:23:18

Mozdzierz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 1094

Re: Organizacja turniejów Infinity

Heh, nawet nie byłem świadom, że aż tyle rzeczy wydarzyło się na tym turnieju Myślałem, że największym problemem i niedopatrzeniem był mój Bye w drugiej grze Cóż, bawiłem się dobrze! Owszem, zdziwiłem się, że Blacka nie było, ale na szczęście byłem na tyle zielony w infinity, że to był mój najmniejszy problem Świetny turniej jak na start, dobrze, że nie znałem jego "mrocznej strony" jaka potem się pojawiła, no i wierzę, że na następnym turnieju trafię na choć odrobinę bardziej początkujących graczy niż chupa czy ławni


JF 100%

Offline

 

#8 2012-04-02 07:36:54

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Organizacja turniejów Infinity

http://fukyeah.com/upload/images/Mega-facepalm.jpg


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://stankov.ibetonovejimky.cz przegrywanie kaset vhs warszawa pakiety wellness Ciechocinek